Lodžie a balkóny bytových domov ľahko doplatia na vrtochy počasia. Kvôli poveternostným podmienkam hrdzavejú výstuže a ďalšie konštrukčné prvky z kovu. Často to vedie až k narušenej statike.

Konštrukcia balkónov a lodžií vytvára tepelné mosty, ktoré vznikajú v obvodovom plášti domu. Životnosť už vypršala aj kovovým závesným balkónom, ktoré najviac ohrozuje hrdza.

Rekonštrukciu bytového domu preto nerobte bez toho, aby ste nahradili staré balkóny novými lodžiami. Lodžie majú na rozdiel od balkónov nosné steny po bokoch. Skladajú sa z vodorovných dosiek a zvislých nosných stien, pričom vytvárajú otvorený priestor.

Pri starších lodžiách je prerušenie tepelného mostu manuálne aj finančne náročnejšie. Môžete ich rovno vymeniť za prefabrikované lodžie. Správnou technológiou dokonca zvýšite ich úžitkovú plochu.

Predsadené prefabrikované lodžie tvoria betónové konštrukčné prvky, ktoré pri montáži ukladáme na seba a kotvíme do nosných prvkov domu. Inštalácia je rýchla a bezpečná. Takto vieme postaviť lodžiu aj tam, kde doteraz žiadna nebola. Napríklad na panelák či tehlový dom.

Zábradlie novej lodžie môže byť betónové alebo kovové:

  • betónové zábradlie vyniká dlhou životnosťou a nevyžaduje si údržbu: umožňuje zaskliť lodžiu a využívať jej priestor celoročne
  • kovové zábradlie prispôsobíme farebnému štýlu bytovému domu: jeho životnosť zvýšime zinkovaním a syntetickým náterom.

Prefabrikované lodžie dosahujú životnosť až 60 rokov. To znamená, že najbližšie desiatky rokov sa o ne vôbec nemusíte starať. Vďaka nim rastie aj celková hodnota bytu, ktorú ešte podporíte zasklením.

Nové lodžie zvýšia vaše pohodlie a pozdvihnú úroveň bývania. Aj tým, že zväčšia úžitkový priestor. Ďalšou dôležitou výhodou je bezpečnosť, pretože balkóny s ohrozenou statikou znižujú domáci komfort. Prefabrikované lodžie z odolnej betónovej konštrukcie spĺňajú najprísnejšie nároky.

Zaujali sme vás? Máte nejaké otázky?

Kontaktujte nás